
Ar programmu “Latvijas skolas soma” – Aglonā
Ilūkstes Raiņa vidusskolas 1. un 4.klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās izzināt maizes ceļu no grauda līdz klaipam Maizes muzejā Aglonā.
Maizes muzejā skolēni ar interesi klausījās stāstu par maizīti, piedalījās maizes gatavošanas procesā, iepazina latviskās rakstu zīmes, kuras iespieda maizes klaipiņā, iesaistījās rotaļās, papildināja savas zināšanas par latviešu tautas tradīcijām. Stāstījums mijās ar dažādiem uzdevumiem, tādēļ skolēniem ne mirkli nebija garlaicīgi. Kamēr pašu gatavotie maizes klaipiņi tika cepti, saimniece cienāja ar zāļu tēju un rudzu maizi ar medu. Ak, cik gards mielasts!
Skolēni bija vienisprātis, ka nodarbība bija ļoti interesanta un izzinoša. Stāstījums mijās ar dažādiem uzdevumiem, tādēļ ne mirkli nebija garlaicīgi. Bija interesanti dzirdēt 1.klašu skolēnu viedokli. Lūk, daži no tiem.
Artūrs: “Man ļoti patika izceptās maizītes smarža.”
Arvils: “Ļoti interesanti bija klausīties, kā maizi agrāk cepa, kā cienīja.”
Sofija: “Man visvairāk patika samīļot maizīti.”
Sabīne: “Man patika tas, ka mums bija iespēja pašiem veidot maizes klaipiņu.”
Armands: “Man ir prieks par to, ka es pats varēju veidot maizes kukulīti un aizvest to uz mājām. Mammai ļoti garšoja.”
4.klašu skolēnu viedoklis ir līdzīgs pirmklasnieku domām. Sofija: “Cik patīkama un dīvaina sajūta rokām, veidojot maizes klaipiņu!” Loretai ļoti garšoja cienasts: “Cik garšīga maizīte ar medu…un arī tēja!” Gabriels uztraucās, ka neatpazīs savu klaipiņu, bet tomēr atrada! Aurēlija ar nepacietību gaidīja, kad varēs nogaršot savu klaipiņu. Daži skolēni stāstīja, ka mājās arī viņu vecmāmiņas cep maizīti.
Skolēni priecājās par jauki pavadītu dienu un iespēju tik daudz uzzināt par maizes ceļu no grauda līdz klaipam.
4.b klases audzinātāja Ingrīda Siņuka







